Ładowanie...

Alejki znów świecą pustkami (galeria zdjęć)

Alejki znów świecą pustkami (galeria zdjęć)
Powodów do narzekania naszym kupcom dzisiaj nie zabrakło. Koronawirus nadal straszy, gości w ostatni sierpniowy czwartek jak na lekarstwo.

Nie ma co owijać w bawełnę, objęcie powiatu nowotarskiego „czerwoną strefą” nie mogło dla jarmarcznego handlu pozostać obojętne. Co prawda nasz główny, słowacki klient na razie wciąż może bez przeszkód nas odwiedzać, jednak i tak znacznie go mniej niż w ostatnich tygodniach, o czasach sprzed pandemii w ogóle nie wspominając. I choć zakupy na wielkim terenie pod gołym niebem na pewno bezpieczniejsze niż w sklepach, choć na naszym jarmarku wszelkie środki bezpieczeństwa zachowane, choć sprzedawcy w maseczkach, a płynu do dezynfekcji rąk nie brakuje, w alejkach pusto. Zwłaszcza, że wakacje dobiegają końca, więc i rodzimy turysta - spędzający je na Podhalu - też wraca do domu.

Jakie będą kolejne jarmarki - nie wiemy, na pewno te najbliższe będzie trzeba jakoś przetrwać, nie załamywać się, mieć nadzieję, że wszystko wróci do normy. I właśnie tej nadziei kupcom i całej społeczności naszego jarmarku najbardziej dziś życzymy.


Co u nas nowego
I znowu fatalny czwartek (galeria zdjęć)
Jedynie piękna pogoda łagodziła nastroje, które na naszym jarmarku panowały w ostatni wrześniowy czwartek.
W oczekiwaniu na gości (galeria zdjęć)
Piękny, słoneczny poranek i porannych gości znacznie więcej niż przedwczoraj - mamy nadzieję, że trzecia wrześniowa sobota wreszcie da naszym kupcom trochę uśmiechu.
I znów rozczarowanie (galeria zdjęć)
Po w miarę - jak na czas pandemii - dobrej sobocie, kolejny fatalny czwartek. Nie dość, że bez gości, to jeszcze pod szarym, smutnym, straszącym burzą niebem.
^