Ładowanie...

Czekamy na ostatnią przedświąteczną sobotę (galeria zdjęć)

Czekamy na ostatnią przedświąteczną sobotę (galeria zdjęć)
Niewiele działo się dziś na naszym jarmarku, ale też zbyt dużo od ostatniego przedświątecznego czwartku nie oczekiwaliśmy.

Wigilia już za cztery dni, więc i nam pora czynić przedświąteczne przygotowania. Dlatego też nie tylko gości mieliśmy dziś mało, ale i wielu naszych kupców nie otworzyło swoich stoisk, być może ubierając w domu choinkę.

Wielu naszych handlujących liczy jednak, że sobota będzie dobra, a klienci dopiszą. Zapowiadają więc, że pojutrze będą na swoich straganach.

Przypominamy, że dziś ukazał się świąteczny „Tygodnik Podhalański” - podwójny numer, na dwa tygodnie - z życzeniami, opłatkiem, siankiem, kalendarzem i ósmym wydaniem naszej „Gazety Targowej”. Wśród naszych kupców sprzedawał się dziś bardzo dobrze, a kto nie kupił - może to zrobić w kioskach i sklepach na całym Podhalu.


Co u nas nowego
Bez deszczu i z żołnierzami (galeria zdjęć)
Jutro - według kalendarza - pierwszy dzień jesieni, my natomiast z utęsknieniem wyczekujemy jesiennego sezonu handlowego.
Jesienny sezon za pasem (galeria zdjęć)
Coraz więcej na naszym jarmarku zniczy i wiązanek, co oznacza, że sezon jesienny zbliża się wielkimi krokami, a nasi goście myślą już o 1 listopada. Dziś znowu ich nie brakowało.
Słowaccy goście nie zawiedli (galeria zdjęć)
Dziś Matki Boskiej Bolesnej, patronki Słowacji, a więc święto u naszych południowych sąsiadów. I tak, jak się spodziewaliśmy, słowackich gości na naszym jarmarku naprawdę sporo.
^