Ładowanie...

Dar serca (galeria zdjęć)

Dar serca (galeria zdjęć)
I znowu nikt nie odmawiał, a po puste puszki trzeba było biegać, bo zapełniały się w błyskawicznym tempie. Nasza zbiórka dla Nowej Białej trwa.

Przypomnijmy, akcję „Nowa Targowica dla Nowej Białej” rozpoczęliśmy przedwczoraj, potrwa ona do niedzieli.

Już czwartkowy spacer z puszką między stoiskami pokazał, jak wielu wśród nas ludzi o wielkim sercu. Dziś sytuacja się powtórzyła, osób obojętnych na ludzkie nieszczęście praktycznie nie było.

Przypomnijmy, 19 czerwca pożar strawił w Nowej Białej kilkadziesiąt domostw i budynków gospodarczych. Wielu mieszkańców zostało bez dobytku i dachu nad głową. Ale nie zostali sami, głęboko wierzymy, że ta tragedia niebawem będzie wspomnieniem, bo udowadniamy, że w takich chwilach potrafimy się łączyć, że nie ma mowy o obojętności, że umiemy i chcemy pomagać.

Jutro - podczas tradycyjnej giełdy samochodowej i targów staroci - kolejny dzień akcji na naszym jarmarku. Ci, którzy nie mieli jeszcze okazji przekazać swojego daru serca, datki do puszek będą mogli wrzucić na parterze galerii „Kupiecki Dwór”, w restauracji „Czarna Owca” oraz w grill-barze „U Romka”. Liczy się każda pomoc, każda złotówka.


Co u nas nowego
Sobota jak marzenie (galeria zdjęć)
Południowy parking pełny, ulicą Targową trudno przejść, goście polscy i słowaccy tak w głównych, jak i w bocznych alejkach. Jeżeli strasząca nas od rana pogoda psikusa nie spłata, to na przedostatnią majową sobotę nikt z naszych kupców nie powinien narzekać.
Dobra passa trwa (galeria zdjęć)
O odrabianiu strat poniesionych w czasie pandemii nikt z nas oczywiście nie marzy, niemniej nasz jarmark znowu - jak przed laty - tętni życiem.
Powrót do przeszłości (galeria zdjęć)
Alejki pełne gości, gwar, język słowacki mieszający się z polskim i korki przy wjeździe - nasz jarmark w drugą sobotę maja wreszcie taki, jak przed laty.
^