Ładowanie...

I znów dobra sobota (galeria zdjęć)

I znów dobra sobota (galeria zdjęć)
Choć prognozy pogody na dziś nie nastrajały optymistycznie i martwiliśmy się, czy nasi słowaccy goście dopiszą, druga grudniowa sobota okazała się całkiem niezła.

- Na Słowacji, zwłaszcza w jej centralnej i południowej części, takiej zimy jeszcze nie ma, więc nasi południowi sąsiedzi wyjechali z domów. Tu, jak kilku z nich mi opowiadało, spotkała ich biała niespodzianka, ale przecież nie zawrócą, gdy większość drogi mają za sobą - mówił dziś „Gazecie Targowej” jeden z naszych kupców.

Sobota znów okazała się więc dobra, mróz też nie dał się we znaki, i gdyby taka pogoda utrzymała się przez najbliższe dwa tygodnie, to mielibyśmy piękne, białe Boże Narodzenie.


Co u nas nowego
Bez deszczu i z żołnierzami (galeria zdjęć)
Jutro - według kalendarza - pierwszy dzień jesieni, my natomiast z utęsknieniem wyczekujemy jesiennego sezonu handlowego.
Jesienny sezon za pasem (galeria zdjęć)
Coraz więcej na naszym jarmarku zniczy i wiązanek, co oznacza, że sezon jesienny zbliża się wielkimi krokami, a nasi goście myślą już o 1 listopada. Dziś znowu ich nie brakowało.
Słowaccy goście nie zawiedli (galeria zdjęć)
Dziś Matki Boskiej Bolesnej, patronki Słowacji, a więc święto u naszych południowych sąsiadów. I tak, jak się spodziewaliśmy, słowackich gości na naszym jarmarku naprawdę sporo.
^