Ładowanie...

Inauguracja sezonu pod parasolami (galeria zdjęć)

Inauguracja sezonu pod parasolami (galeria zdjęć)
Chłód i deszcz tym razem gości nam nie wystraszyły. Zgodnie z oczekiwaniami, w pierwszą październikową sobotę na naszym jarmarku ruch, jesienny sezon handlowy można już oficjalnie uznać za otwarty.

O godzinie 8.30 na parkingu od strony południowej naszego placu miejsc już nie było, szybko zapełniał się też ten od strony północnej. Oprócz aut - głównie na słowackich rejestracjach - nie zabrakło autokarów zza naszej południowej granicy.

Na utarg nasi kupcy narzekać dziś nie powinni - jak widać na zdjęciach, klientów z torbami pełnymi zakupów nie brakowało. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza kwiaty i znicze. Nie dziwota, do 1 listopada już tylko trochę ponad trzy tygodnie, a tego towaru prawdziwe na naszym jarmarku zatrzęsienie. Najbliższy czwartek - jak przewidują synoptycy - ma być cieplejszy - termometry pokażą 10 stopni, padać nie powinno. W sobotę jeszcze cieplej - 14 kresek, ale przelotnie może pokropić.


Co u nas nowego
W oczekiwaniu na otwarcie granic (galeria zdjęć)
Skromny pod względem gości - przynajmniej przed południem - okazał się dla naszego jarmarku ostatni majowy czwartek.
Mniej obostrzeń, więcej gości (galeria zdjęć)
Jak na fakt, że granica wciąż zamknięta, to gości na naszym jarmarku w trzeci majowy czwartek było całkiem sporo.
Jarmark w maseczkach (galeria zdjęć)
Więcej stoisk, więcej gości i piękna pogoda. Choć na klienta słowackiego przyjdzie nam jeszcze poczekać, to jednak narzekania na coś, na co nie mamy wpływu, nie ma.
^