Ładowanie...

Jarmark bez gości. Granica wciąż zamknięta (galeria zdjęć)

Jarmark bez gości. Granica wciąż zamknięta (galeria zdjęć)
Niestety, jest coraz gorzej. W pierwszy czerwcowy czwartek gości na naszym jarmarku jak na lekarstwo, wśród naszych kupców nastroje minorowe.

Mimo że pogoda dopisała, na placu dziś znowu pustki. O ile przez kilka pierwszych jarmarków po ogólnopolskiej kwarantannie nasi handlujący cieszyli się, że wreszcie mogli wyjść z domu, o tyle dziś mają dosyć pracy, w której praktycznie nie zarabiają.

Bo faktycznie, sytuacja stała się dramatyczna. Mimo różnorodności towarów, promocji, mnogości stoisk - klienta nie ma. Troszkę większy ruch panuje przy straganach z warzywami, owocami, kwiatami i sadzonkami, ale i tu powody do zadowolenia niewielkie, gdy przypomni się minione lata.

Bez klienta słowackiego ten dramat będzie trwał. - Kiedy wreszcie otworzą granicę? - to pytanie było dziś chyba we wszystkich głowach i na większości ust naszych kupców.


Co u nas nowego
Jarmark w lipcowym słońcu (galeria zdjęć)
Drugi czwartek lipca za nami. Pogoda znów się udała - pracowaliśmy w pięknym, lipcowym słońcu. To natomiast, czy dzień uśmiechnął się do naszych kupców - będzie wiadomo po podliczeniu dzisiejszych utargów, choć oczywiście na powrót do normalności i sytuacji sprzed pandemii długo nam jeszcze przyjdzie poczekać.
Kolejny jarmark w dobie pandemii (galeria zdjęć)
Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jarmark dziś całkiem spory. To jednak tylko pierwsze wrażenie, gdy dzisiejsze zdjęcia porówna się z tymi wykonanymi w pierwsze lipcowe soboty w ubiegłych latach.
Pierwsza letnia sobota (galeria zdjęć)
Gości w pierwszą sobotę kalendarzowego lata od rana na naszym jarmarku troszkę więcej niż w miniony czwartek, liczymy, że z biegiem dnia będzie ich przybywać.
^