Ładowanie...

Jarmark dla Nowej Białej (galeria zdjęć)

Jarmark dla Nowej Białej (galeria zdjęć)
Wystarczyła godzina, by puszka, do której zbieraliśmy dziś wśród naszych kupców pieniądze dla Nowej Białej była pełna.

Od dziś do niedzieli na naszym jarmarku trwa akcja pomocy mieszkańcom tej spiskiej miejscowości. Przypomnijmy, 19 czerwca pożar strawił kilkadziesiąt domów i budynków gospodarczych, pozbawiając wiele rodzin dobytku i dachu nad głową. Liczy się każda pomoc, każda złotówka.

Dzisiejsza zbiórka na jarmarku wypadła znakomicie, po godzinie do puszki - z którą od stoiska do stoiska przemierzał targowe aleje niezawodny Paweł Leja wraz z piszącym te słowa - nie dało się już wcisnąć żadnego banknotu. Datki wrzucali również klienci.

W sobotę jeszcze raz przespacerujemy się między stoiskami w alejkach, do których jeszcze nie dotarliśmy, ale zachęcamy też do wrzucania datków do puszek ustawionych aż do niedzieli w czterech miejscach - na parterze „Kupieckiego Dworu”, w restauracji „Czarna Owca”, w grill-barze "U Romka" oraz w biurze spółki "Nowa Targowica".


Co u nas nowego
Sobota jak marzenie (galeria zdjęć)
Południowy parking pełny, ulicą Targową trudno przejść, goście polscy i słowaccy tak w głównych, jak i w bocznych alejkach. Jeżeli strasząca nas od rana pogoda psikusa nie spłata, to na przedostatnią majową sobotę nikt z naszych kupców nie powinien narzekać.
Dobra passa trwa (galeria zdjęć)
O odrabianiu strat poniesionych w czasie pandemii nikt z nas oczywiście nie marzy, niemniej nasz jarmark znowu - jak przed laty - tętni życiem.
Powrót do przeszłości (galeria zdjęć)
Alejki pełne gości, gwar, język słowacki mieszający się z polskim i korki przy wjeździe - nasz jarmark w drugą sobotę maja wreszcie taki, jak przed laty.
^