Ładowanie...

Jarmark ze zbiórką w tle (galeria zdjęć)

Jarmark ze zbiórką w tle (galeria zdjęć)
Po raz kolejny podczas dzisiejszego jarmarku prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz naszego przyjaciela.

Przypomnijmy, Marcina - Precelka, bo taki do niego nie bez kozery przylgnął przydomek, znamy wszyscy, spotykamy na każdym jarmarku, gdy ze swoim wózkiem pełnym precli przemierza alejki naszego targu.

Teraz Marcin potrzebuje pomocy. Ciężko zachorował, przeszedł skomplikowaną operację, a leczenie jest bardzo kosztowne. Pieniądze zbieraliśmy już w tamtym tygodniu oraz dzisiaj, akcja trwać będzie również w najbliższą sobotę. Zachęcamy do szczodrości, przyjaciół bez pomocy zostawiać przecież nie można. Puszka na datki - tak jak dziś - stać będzie w „Grillbarze u Romka”.

Co do dzisiejszego jarmarku, to pod względem gości był skromny, pogoda nie zachęcała do spacerów. Liczymy na dużo lepszą sobotę, zwłaszcza że ma być słoneczna i cieplejsza - termometry pokażą plus 10 stopni.


Co u nas nowego
Niepokój o słowackiego klienta (galeria zdjęć)
Turystów z całej Polski i słowackich gości - a więc naszych głównych klientów - trochę na nasz jarmark w drugą lipcową sobotę przyjechało, niemniej o takiej ich liczbie, jak przed pandemią koronawirusa trudno marzyć. Wśród naszych kupców pojawiły się też pogłoski o możliwości ponownego zamknięcia granicy przez naszych południowych sąsiadów. Na razie na szczęście to tylko pogłoski.
Jarmark w lipcowym słońcu (galeria zdjęć)
Drugi czwartek lipca za nami. Pogoda znów się udała - pracowaliśmy w pięknym, lipcowym słońcu. To natomiast, czy dzień uśmiechnął się do naszych kupców - będzie wiadomo po podliczeniu dzisiejszych utargów, choć oczywiście na powrót do normalności i sytuacji sprzed pandemii długo nam jeszcze przyjdzie poczekać.
Kolejny jarmark w dobie pandemii (galeria zdjęć)
Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jarmark dziś całkiem spory. To jednak tylko pierwsze wrażenie, gdy dzisiejsze zdjęcia porówna się z tymi wykonanymi w pierwsze lipcowe soboty w ubiegłych latach.
^