Ładowanie...

Niebawem trzecie urodziny naszego jarmarku

Niebawem trzecie urodziny naszego jarmarku
Za dwa tygodnie, 28 maja, mijają dokładnie trzy lata od otwarcia naszego jarmarku. Po półtora roku prac, nowy plac targowy stał się faktem.

Od rana trwał wówczas handel, potem natomiast przyszedł czas imprezę, na której - po poświęceniu obiektu przez ks. Stanisława Strojkai przecięciu wstęgi - bawiono się do wieczora.Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli starostwa i miasta, a wśród nich całej trójki burmistrzów i licznych radnych. W prezencie od miasta przedstawiciele spółki "Nowa Targowica" dostali tort z owoców.

Przypomnijmy sobie - za sprawą zdjęć - tamte chwile ale przypomnijmy też - za sprawą filmu - jak wyglądała budowa jarmarku, w którego powstanie na nieużytkach nie wierzono, mówiono o porywaniu się z motyką na słońce. A jednak - dzięki determinacji i gigantycznej pracy - udało się. I porównajmy to z drugim filmem, z października ubiegłego roku, ukazującym w jesiennej szacie najpiękniejszy jarmark w kraju. Zachęcamy do obejrzenia obu filmów - linki poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=xUI6A0kAFfs&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=UJnGCa2c5qA


Co u nas nowego
Niepokój o słowackiego klienta (galeria zdjęć)
Turystów z całej Polski i słowackich gości - a więc naszych głównych klientów - trochę na nasz jarmark w drugą lipcową sobotę przyjechało, niemniej o takiej ich liczbie, jak przed pandemią koronawirusa trudno marzyć. Wśród naszych kupców pojawiły się też pogłoski o możliwości ponownego zamknięcia granicy przez naszych południowych sąsiadów. Na razie na szczęście to tylko pogłoski.
Jarmark w lipcowym słońcu (galeria zdjęć)
Drugi czwartek lipca za nami. Pogoda znów się udała - pracowaliśmy w pięknym, lipcowym słońcu. To natomiast, czy dzień uśmiechnął się do naszych kupców - będzie wiadomo po podliczeniu dzisiejszych utargów, choć oczywiście na powrót do normalności i sytuacji sprzed pandemii długo nam jeszcze przyjdzie poczekać.
Kolejny jarmark w dobie pandemii (galeria zdjęć)
Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jarmark dziś całkiem spory. To jednak tylko pierwsze wrażenie, gdy dzisiejsze zdjęcia porówna się z tymi wykonanymi w pierwsze lipcowe soboty w ubiegłych latach.
^