Ładowanie...

Niebawem trzecie urodziny naszego jarmarku

Niebawem trzecie urodziny naszego jarmarku
Za dwa tygodnie, 28 maja, mijają dokładnie trzy lata od otwarcia naszego jarmarku. Po półtora roku prac, nowy plac targowy stał się faktem.

Od rana trwał wówczas handel, potem natomiast przyszedł czas imprezę, na której - po poświęceniu obiektu przez ks. Stanisława Strojkai przecięciu wstęgi - bawiono się do wieczora.Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli starostwa i miasta, a wśród nich całej trójki burmistrzów i licznych radnych. W prezencie od miasta przedstawiciele spółki "Nowa Targowica" dostali tort z owoców.

Przypomnijmy sobie - za sprawą zdjęć - tamte chwile ale przypomnijmy też - za sprawą filmu - jak wyglądała budowa jarmarku, w którego powstanie na nieużytkach nie wierzono, mówiono o porywaniu się z motyką na słońce. A jednak - dzięki determinacji i gigantycznej pracy - udało się. I porównajmy to z drugim filmem, z października ubiegłego roku, ukazującym w jesiennej szacie najpiękniejszy jarmark w kraju. Zachęcamy do obejrzenia obu filmów - linki poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=xUI6A0kAFfs&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=UJnGCa2c5qA


Co u nas nowego
Znów tłumna majowa sobota (galeria zdjęć)
Trwa odrabianie strat po czwartku. Mamy nadzieję, że się uda, bo w alejkach znów tłok.
Targ w strugach deszczu (galeria zdjęć)
Do radości powodu dziś nie mamy. Padający non stop deszcz skutecznie odstraszył klientów przed odwiedzeniem naszego jarmarku.
Jutro z „Tygodnikiem Podhalańskim” - 45. numer „Gazety Targowej”
Jutro (czwartek, 23 maja) w „Tygodniku Podhalańskim” kolejne, 45. już wydanie naszej „Gazety Targowej”.
DOJAZD DO TARGOWICY
^