Ładowanie...

Pogoda wystraszyła gości (galeria zdjęć)

Pogoda wystraszyła gości (galeria zdjęć)
Plucha, deszcz, silny wiatr - początek stycznia dla „zakupów pod chmurką” okazał się fatalny, dziś na naszym jarmarku gości znowu jak na lekarstwo.

Co prawda pierwsza styczniowa sobota była lepsza niż miniony czwartek, narzekania jednak wciąż sporo. I trudno się dziwić, bo choć naszych kupców już znacznie więcej niż przedwczoraj, to zbyt wielkiego utargu raczej spodziewać się dziś nie mogą. Przy takiej aurze gościom ze Słowacji nie chciało się wyjeżdżać w trasę, zresztą nikomu chyba nie uśmiechało się nawet wychodzić z domu.

Synoptycy jednak nas pocieszają - w najbliższy czwartek powinno wyjrzeć słońce, będzie też cieplej - plus 5 stopni. Sobota chłodniejsza - plus dwie kreski powyżej zera, ale - na szczęście - bez opadów.


Co u nas nowego
Niepokój o słowackiego klienta (galeria zdjęć)
Turystów z całej Polski i słowackich gości - a więc naszych głównych klientów - trochę na nasz jarmark w drugą lipcową sobotę przyjechało, niemniej o takiej ich liczbie, jak przed pandemią koronawirusa trudno marzyć. Wśród naszych kupców pojawiły się też pogłoski o możliwości ponownego zamknięcia granicy przez naszych południowych sąsiadów. Na razie na szczęście to tylko pogłoski.
Jarmark w lipcowym słońcu (galeria zdjęć)
Drugi czwartek lipca za nami. Pogoda znów się udała - pracowaliśmy w pięknym, lipcowym słońcu. To natomiast, czy dzień uśmiechnął się do naszych kupców - będzie wiadomo po podliczeniu dzisiejszych utargów, choć oczywiście na powrót do normalności i sytuacji sprzed pandemii długo nam jeszcze przyjdzie poczekać.
Kolejny jarmark w dobie pandemii (galeria zdjęć)
Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jarmark dziś całkiem spory. To jednak tylko pierwsze wrażenie, gdy dzisiejsze zdjęcia porówna się z tymi wykonanymi w pierwsze lipcowe soboty w ubiegłych latach.
^