Ładowanie...

Preludium do jesiennego sezonu (galeria zdjęć)

Preludium do jesiennego sezonu (galeria zdjęć)
Alejkami pełnymi gości pożegnaliśmy wrzesień na naszym jarmarku. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że było to preludium do jesiennego sezonu.

Kolejny jarmark już w październiku, a więc w miesiącu dla naszego handlu najlepszym. Już jednak dziś, by dostać się na nasz plac, trzeba było chwilę postać w korku na Waksmundzkiej, a parking po stronie południowej targu pełny był już o godzinie 8 rano. W alejkach momentami tłok i sporo gości z pełnymi już siatkami. Liczymy więc, że utarg naszych kupców będzie dobry, czego jak zawsze szczerze życzymy.

Jeśli chodzi o pogodę, to przed nami ochłodzenie. W pierwszy październikowy czwartek termometry - według synoptyków - pokażą 8 stopni, w sobotę jeszcze mniej - zaledwie 5. Padać jednak nie powinno.


Co u nas nowego
Niepokój o słowackiego klienta (galeria zdjęć)
Turystów z całej Polski i słowackich gości - a więc naszych głównych klientów - trochę na nasz jarmark w drugą lipcową sobotę przyjechało, niemniej o takiej ich liczbie, jak przed pandemią koronawirusa trudno marzyć. Wśród naszych kupców pojawiły się też pogłoski o możliwości ponownego zamknięcia granicy przez naszych południowych sąsiadów. Na razie na szczęście to tylko pogłoski.
Jarmark w lipcowym słońcu (galeria zdjęć)
Drugi czwartek lipca za nami. Pogoda znów się udała - pracowaliśmy w pięknym, lipcowym słońcu. To natomiast, czy dzień uśmiechnął się do naszych kupców - będzie wiadomo po podliczeniu dzisiejszych utargów, choć oczywiście na powrót do normalności i sytuacji sprzed pandemii długo nam jeszcze przyjdzie poczekać.
Kolejny jarmark w dobie pandemii (galeria zdjęć)
Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jarmark dziś całkiem spory. To jednak tylko pierwsze wrażenie, gdy dzisiejsze zdjęcia porówna się z tymi wykonanymi w pierwsze lipcowe soboty w ubiegłych latach.
^