Ładowanie...

Przedostatni jarmark w tym roku (galeria zdjęć)

Przedostatni jarmark w tym roku (galeria zdjęć)
Od rana słabo, później troszkę więcej gości, jednak na duże utargi czekać już przyjdzie do marca. Wiemy to z doświadczenia, więc i nie rozdzieramy szat.

W klimacie świąteczno-noworocznym upływało nam dzisiejsze handlowanie. Gdzieniegdzie na placu słychać było płynące z muzycznych straganów kolędy, one też towarzyszyły gościom w „Czarnej owcy”.

To, że z klientami będzie dziś słabo, sporo naszych kupców przewidziało, i nie otworzyło stoisk. Nic w tym zresztą dziwnego, święta minęły, ale Sylwester przed nami, a ten czas chęci do pracy szczególnie nie sprzyja. Wielu naszych dzisiejszych rozmówców zapowiada jednak, że pojutrze - czyli już tylko na dwa dni przed witaniem Nowego Roku - na straganach pracować będzie. Mówią, że ostatnia w 2017 r. sobota może być jeszcze niezła.


Co u nas nowego
Bez deszczu i z żołnierzami (galeria zdjęć)
Jutro - według kalendarza - pierwszy dzień jesieni, my natomiast z utęsknieniem wyczekujemy jesiennego sezonu handlowego.
Jesienny sezon za pasem (galeria zdjęć)
Coraz więcej na naszym jarmarku zniczy i wiązanek, co oznacza, że sezon jesienny zbliża się wielkimi krokami, a nasi goście myślą już o 1 listopada. Dziś znowu ich nie brakowało.
Słowaccy goście nie zawiedli (galeria zdjęć)
Dziś Matki Boskiej Bolesnej, patronki Słowacji, a więc święto u naszych południowych sąsiadów. I tak, jak się spodziewaliśmy, słowackich gości na naszym jarmarku naprawdę sporo.
^