Ładowanie...

Słowacy nie dojechali (galeria zdjęć)

Słowacy nie dojechali (galeria zdjęć)
Nasz jarmark znowu niestety świecił dziś pustkami. Do paskudnej pogody, która gości zza naszej południowej granicy nie zachęca do przyjazdu na nowotarski targ, doszedł jeszcze protest kierowców ciężarówek na Słowacji, które m.in. blokują przejście graniczne w Chyżnem.

Styczniowy przestój trwa, brzydka aura nie daje na razie za wygraną. Dziś ciepło, plucha, trochę deszczu i ślisko, nie obyło się bez posypywania piaskiem targowych alejek.

Na drogach też nieciekawie, trudno więc oczekiwać słowackich gości, a na dodatek protest. Przypomnijmy, od wczoraj słowaccy przewoźnicy protestują przeciwko podwyżce opłat drogowych, blokując m.in. przejście graniczne w Chyżnem. Strajk zorganizowała Słowacka Unia Transportu Drogowego.

Mamy jednak nadzieję, że sobota będzie już dla handlu pod chmurką lepsza. Synoptycy zapowiadają ochłodzenie - termometry pokażą 2 stopnie powyżej zera, za to zachmurzenie już mniejsze, padać nie będzie, wyjrzy natomiast słońce.


Co u nas nowego
Niepokój o słowackiego klienta (galeria zdjęć)
Turystów z całej Polski i słowackich gości - a więc naszych głównych klientów - trochę na nasz jarmark w drugą lipcową sobotę przyjechało, niemniej o takiej ich liczbie, jak przed pandemią koronawirusa trudno marzyć. Wśród naszych kupców pojawiły się też pogłoski o możliwości ponownego zamknięcia granicy przez naszych południowych sąsiadów. Na razie na szczęście to tylko pogłoski.
Jarmark w lipcowym słońcu (galeria zdjęć)
Drugi czwartek lipca za nami. Pogoda znów się udała - pracowaliśmy w pięknym, lipcowym słońcu. To natomiast, czy dzień uśmiechnął się do naszych kupców - będzie wiadomo po podliczeniu dzisiejszych utargów, choć oczywiście na powrót do normalności i sytuacji sprzed pandemii długo nam jeszcze przyjdzie poczekać.
Kolejny jarmark w dobie pandemii (galeria zdjęć)
Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jarmark dziś całkiem spory. To jednak tylko pierwsze wrażenie, gdy dzisiejsze zdjęcia porówna się z tymi wykonanymi w pierwsze lipcowe soboty w ubiegłych latach.
^