Ładowanie...

Słowacy nie dojechali (galeria zdjęć)

Słowacy nie dojechali (galeria zdjęć)
Nasz jarmark znowu niestety świecił dziś pustkami. Do paskudnej pogody, która gości zza naszej południowej granicy nie zachęca do przyjazdu na nowotarski targ, doszedł jeszcze protest kierowców ciężarówek na Słowacji, które m.in. blokują przejście graniczne w Chyżnem.

Styczniowy przestój trwa, brzydka aura nie daje na razie za wygraną. Dziś ciepło, plucha, trochę deszczu i ślisko, nie obyło się bez posypywania piaskiem targowych alejek.

Na drogach też nieciekawie, trudno więc oczekiwać słowackich gości, a na dodatek protest. Przypomnijmy, od wczoraj słowaccy przewoźnicy protestują przeciwko podwyżce opłat drogowych, blokując m.in. przejście graniczne w Chyżnem. Strajk zorganizowała Słowacka Unia Transportu Drogowego.

Mamy jednak nadzieję, że sobota będzie już dla handlu pod chmurką lepsza. Synoptycy zapowiadają ochłodzenie - termometry pokażą 2 stopnie powyżej zera, za to zachmurzenie już mniejsze, padać nie będzie, wyjrzy natomiast słońce.


Co u nas nowego
Jarmark ze słońcem i „Gazetą Targową” (galeria zdjęć)
Skromnie pod względem gości, ale za to przy pięknej pogodzie - tak wyglądał na naszym jarmarku czwarty styczniowy czwartek.
Styczniowa sobota wreszcie z gośćmi (galeria zdjęć)
Wreszcie poprawa pogody, a więc i więcej gości. Powodów do narzekania na dzisiejsze handlowanie nasi kupcy mieć nie powinni.
Połowa stycznia za nami (galeria zdjęć)
Choć jarmark nadal skromny, to jednak gości już więcej niż na początku stycznia. I wreszcie nie lało nam na głowy.
DOJAZD DO TARGOWICY
^