Ładowanie...

Słowacy nie dojechali (galeria zdjęć)

Słowacy nie dojechali (galeria zdjęć)
Nasz jarmark znowu niestety świecił dziś pustkami. Do paskudnej pogody, która gości zza naszej południowej granicy nie zachęca do przyjazdu na nowotarski targ, doszedł jeszcze protest kierowców ciężarówek na Słowacji, które m.in. blokują przejście graniczne w Chyżnem.

Styczniowy przestój trwa, brzydka aura nie daje na razie za wygraną. Dziś ciepło, plucha, trochę deszczu i ślisko, nie obyło się bez posypywania piaskiem targowych alejek.

Na drogach też nieciekawie, trudno więc oczekiwać słowackich gości, a na dodatek protest. Przypomnijmy, od wczoraj słowaccy przewoźnicy protestują przeciwko podwyżce opłat drogowych, blokując m.in. przejście graniczne w Chyżnem. Strajk zorganizowała Słowacka Unia Transportu Drogowego.

Mamy jednak nadzieję, że sobota będzie już dla handlu pod chmurką lepsza. Synoptycy zapowiadają ochłodzenie - termometry pokażą 2 stopnie powyżej zera, za to zachmurzenie już mniejsze, padać nie będzie, wyjrzy natomiast słońce.


Co u nas nowego
Znów zimno i wietrznie (galeria zdjęć)
Pogoda znowu spłatała nam dzisiaj paskudnego figla, więc gości na naszym jarmarku niewielu.
Jarmark ze słońcem i gośćmi (galeria zdjęć)
Słoneczna pogoda, gości - jak na luty - całkiem sporo i - mamy nadzieję - do końca dzisiejszego jarmarku jeszcze ich przybędzie.
Luty odchodzi wielkimi krokami (galeria zdjęć)
Znacznie więcej już na targu gości niż w ubiegły czwartek, mamy więc nadzieję, że utargi naszych kupców też będą dzisiaj większe.
DOJAZD DO TARGOWICY
^