Ładowanie...

Smutny, słoneczny czwartek (galeria zdjęć)

Smutny, słoneczny czwartek (galeria zdjęć)
Gości na naszym jarmarku w przedostatni październikowy czwartek znów bardzo niewielu i tylko pogoda - prawdziwa złota polska jesień - poprawiała trochę nastroje.

W jarmarczne alejki mało kto zaglądał, a niewielki ruch koncentrował się - jak zresztą już do dawna w czasach pandemii - w głównej alei i przy ul. Targowej. Prawdziwe tu teraz zatrzęsienie kwiatów, wiązanek, zniczy - większego wyboru przed 1 listopada w Nowym Targu nie ma.

Z lepszych informacji, dotarła do nas ta, że jest szansa, iż - w związku z dramatyczną sytuacją naszych kupców - o połowę zmniejszona zostanie pobierana przez Miasto opłata targowa. Przypomnijmy, Stowarzyszenie Kupieckie „Nowa Targowica” wystąpiło kilka dni temu z prośbą do burmistrza i rady miasta o jej całkowite zawieszenie na listopad i grudzień. Wczoraj, podczas posiedzenia Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju RM burmistrz wystąpił natomiast z propozycją, by opłatę zmniejszyć o połowę, ale za to już do marca przyszłego roku. Ostatecznie o sprawie zdecyduje rada podczas listopadowej sesji.


Co u nas nowego
Powitanie grudnia (galeria zdjęć)
Tradycyjnie w czwartek zapraszamy do obejrzenia najnowszych, dzisiejszych zdjęć z naszego jarmarku.
Zapraszamy na przedświąteczne zakupy (galeria zdjęć)
Tradycyjnie w czwartek zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego jarmarku i oczywiście na zakupy. Zwłaszcza, że św. Mikołaj tuż, tuż, Boże Narodzenie też za pasem.
Grudzień za pasem (galeria zdjęć)
Jeszcze tylko jeden czwartek, jedna sobota i wejdziemy w ostatni miesiąc 2020 roku.
^