Ładowanie...

Sobota kontra czwartek (galeria zdjęć)

Sobota kontra czwartek (galeria zdjęć)
Ostatnia lipcowa sobota pod względem gości przeciętna, choć powodu do dramatu nie ma. Liczymy jednak, że - wyjątkowo - lepszy okaże się najbliższy czwartek.

Dla nowotarskiego - najpiękniejszego w kraju - jarmarku, lipiec i sierpień to miesiące specyficzne. Wielu handlujących podkreśla, że w te dwa wakacyjne miesiące czwartki - wyjątkowo - są lepsze od sobót.

- Wiadomo, że jarmark stoi klientem słowackim, który teraz wyjechał na urlop, a który przez pozostałą część roku odwiedza nas głównie w soboty. Za to polscy goście weekendy przeznaczają głównie na wycieczki czy odpoczynek na basenach termalnych, a na targ wybierają się w czwartki - twierdzi gros naszych kupców, powołując się na doświadczenia minionych lat.

Czy tak będzie w istocie, ocenimy po wakacjach, na razie jeszcze za wcześnie, by przyznać któremukolwiek z handlowych dni palmę pierwszeństwa.

Cieszy jednak bardzo, że na parkingach widać coraz więcej samochodów z rejestracjami z całego kraju. Bo to oznacza, że polski turysta o naszym jarmarku też już wie i tej atrakcji Podhala nie omija.

Jeśli chodzi o pogodę, to najbliższy czwartek synoptycy zapowiadają słoneczny i ciepły - 21 stopni, w sobotę niestety zachmurzenie duże, przelotnie pokropi, a temperatura ma spaść do 13 kresek.


Co u nas nowego
Udana, słoneczna sobota (galeria zdjęć)
Powodów do narzekania dziś mieć nie powinniśmy - alejki pełne gości.
Sobota znów przegrała z czwartkiem (galeria zdjęć)
Gości na naszym jarmarku dziś sporo, choć dwa dni temu było ich więcej. Mijający tydzień zdaje się znowu potwierdzać tezę o wakacyjnej przewadze czwartków nad sobotami.
Alejki wreszcie pełne (galeria zdjęć)
Na drugi sierpniowy czwartek narzekać nie wypada. Alejki pełne gości, szczerze życzymy, by ich liczba przełożyła się na utarg naszych kupców.
DOJAZD DO TARGOWICY
^