Ładowanie...

Sobota kontra czwartek (galeria zdjęć)

Sobota kontra czwartek (galeria zdjęć)
Ostatnia lipcowa sobota pod względem gości przeciętna, choć powodu do dramatu nie ma. Liczymy jednak, że - wyjątkowo - lepszy okaże się najbliższy czwartek.

Dla nowotarskiego - najpiękniejszego w kraju - jarmarku, lipiec i sierpień to miesiące specyficzne. Wielu handlujących podkreśla, że w te dwa wakacyjne miesiące czwartki - wyjątkowo - są lepsze od sobót.

- Wiadomo, że jarmark stoi klientem słowackim, który teraz wyjechał na urlop, a który przez pozostałą część roku odwiedza nas głównie w soboty. Za to polscy goście weekendy przeznaczają głównie na wycieczki czy odpoczynek na basenach termalnych, a na targ wybierają się w czwartki - twierdzi gros naszych kupców, powołując się na doświadczenia minionych lat.

Czy tak będzie w istocie, ocenimy po wakacjach, na razie jeszcze za wcześnie, by przyznać któremukolwiek z handlowych dni palmę pierwszeństwa.

Cieszy jednak bardzo, że na parkingach widać coraz więcej samochodów z rejestracjami z całego kraju. Bo to oznacza, że polski turysta o naszym jarmarku też już wie i tej atrakcji Podhala nie omija.

Jeśli chodzi o pogodę, to najbliższy czwartek synoptycy zapowiadają słoneczny i ciepły - 21 stopni, w sobotę niestety zachmurzenie duże, przelotnie pokropi, a temperatura ma spaść do 13 kresek.


Co u nas nowego
Znowu czekamy na sobotę (galeria zdjęć)
Mroźny, słoneczny poranek, gości niestety niewielu, ale tego handlujący się dziś spodziewali, więc narzekania większego nie było.
Z choinką, gośćmi i Mikołajem (galeria zdjęć)
Mrozik, śnieg, choinka, Święty Mikołaj i znowu rzesze gości. Nasz jarmark już w pięknej, świątecznej szacie.
Aż chciało się pracować! (galeria zdjęć)
Rano lekki mrozik, potem już temperatura dodatnia, za to cały dzień w pięknym słońcu. Aż chciało się dzisiaj pracować na naszym targu „pod chmurką”.
DOJAZD DO TARGOWICY
^