Ładowanie...

Sobota znów przegrała z czwartkiem (galeria zdjęć)

Sobota znów przegrała z czwartkiem (galeria zdjęć)
Gości na naszym jarmarku dziś sporo, choć dwa dni temu było ich więcej. Mijający tydzień zdaje się znowu potwierdzać tezę o wakacyjnej przewadze czwartków nad sobotami.

Pisaliśmy już, iż lipiec i sierpień to dla jarmarku miesiące specyficzne. Wielu handlujących podkreśla, że w te dwa wakacyjne miesiące czwartki - wyjątkowo - były dotychczas lepsze od sobót. Słowacy wyjeżdżają bowiem na urlopy, a polscy turyści wolą weekendy poświęcać na górskie wyprawy, natomiast na najpiękniejszy w kraju targ wybierać się właśnie w czwartki.

W tym sezonie różnie z tym bywa i na stoiskach, od naszych kupców słyszeliśmy rożne zdania, niemniej dwa ostatnie tygodnie przemawiają na korzyść czwartków.

Tak czy inaczej powodów do narzekania jednak i dzisiaj nie było, humory dopisywały. Jeden z kupców handlujących przy głównej alei pochwalił się nam nawet… pomidorem. Co prawda tego towaru na straganach zatrzęsienie, co innego jednak pomidor na straganie, a co innego krzak nieoczekiwanie dla nikogo wyrastający z alejki, przy samym stoisku z odzieżą. Ma już pierwsze, zielone owoce (zdjęcie w galerii poniżej).


Co u nas nowego
Znowu czekamy na sobotę (galeria zdjęć)
Mroźny, słoneczny poranek, gości niestety niewielu, ale tego handlujący się dziś spodziewali, więc narzekania większego nie było.
Z choinką, gośćmi i Mikołajem (galeria zdjęć)
Mrozik, śnieg, choinka, Święty Mikołaj i znowu rzesze gości. Nasz jarmark już w pięknej, świątecznej szacie.
Aż chciało się pracować! (galeria zdjęć)
Rano lekki mrozik, potem już temperatura dodatnia, za to cały dzień w pięknym słońcu. Aż chciało się dzisiaj pracować na naszym targu „pod chmurką”.
DOJAZD DO TARGOWICY
^