Ładowanie...

Takie soboty lubimy! (galeria zdjęć)

Takie soboty lubimy! (galeria zdjęć)
Rzesze gości w alejkach i pełne parkingi. Takie jarmarki lubimy najbardziej.

Sobota przypadająca w połowie listopada zawsze była dla kupców dobra i dziś również nie sprawiła zawodu. Jak opowiadają nasi rozmówcy, przychodzi świeżo po wypłacie słowackich sąsiadów, którzy w zwyczaju mają wtedy odwiedziny w Nowym Targu i robienie zakupów już nawet pod kątem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Stąd coraz więcej na straganach świątecznych ozdób, coraz więcej też choinek. Tak - jak podkreślają handlujący - było jeszcze na starym placu na Berekach, tak jest i teraz, na najpiękniejszym jarmarku w Polsce.

Nie dziwi więc, że aby dojechać na nasz targ, trzeba dziś było odstać swoje w korkach, ale chyba się naszym gościom opłaciło, sądząc po siatkach, z którymi wracali do samochodów i autokarów.

Mamy nadzieję, że naszym kupcom też dzisiejsze handlowanie się udało i utarg będzie dobry, czego jak zawsze szczerze życzymy.

Nadzieję pokładamy też w dwóch kolejnych listopadowych jarmarkach, zwłaszcza że pogoda będzie sprzyjać. Czwartek pochmurny, na szczęście bez deszczu, w sobotę natomiast wyjrzy słońce i opadów - według synoptyków - również nie trzeba się obawiać.


Co u nas nowego
Znowu czekamy na sobotę (galeria zdjęć)
Mroźny, słoneczny poranek, gości niestety niewielu, ale tego handlujący się dziś spodziewali, więc narzekania większego nie było.
Z choinką, gośćmi i Mikołajem (galeria zdjęć)
Mrozik, śnieg, choinka, Święty Mikołaj i znowu rzesze gości. Nasz jarmark już w pięknej, świątecznej szacie.
Aż chciało się pracować! (galeria zdjęć)
Rano lekki mrozik, potem już temperatura dodatnia, za to cały dzień w pięknym słońcu. Aż chciało się dzisiaj pracować na naszym targu „pod chmurką”.
DOJAZD DO TARGOWICY
^