Ładowanie...

Takie soboty lubimy! (galeria zdjęć)

Takie soboty lubimy! (galeria zdjęć)
Rzesze gości w alejkach i pełne parkingi. Takie jarmarki lubimy najbardziej.

Sobota przypadająca w połowie listopada zawsze była dla kupców dobra i dziś również nie sprawiła zawodu. Jak opowiadają nasi rozmówcy, przychodzi świeżo po wypłacie słowackich sąsiadów, którzy w zwyczaju mają wtedy odwiedziny w Nowym Targu i robienie zakupów już nawet pod kątem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Stąd coraz więcej na straganach świątecznych ozdób, coraz więcej też choinek. Tak - jak podkreślają handlujący - było jeszcze na starym placu na Berekach, tak jest i teraz, na najpiękniejszym jarmarku w Polsce.

Nie dziwi więc, że aby dojechać na nasz targ, trzeba dziś było odstać swoje w korkach, ale chyba się naszym gościom opłaciło, sądząc po siatkach, z którymi wracali do samochodów i autokarów.

Mamy nadzieję, że naszym kupcom też dzisiejsze handlowanie się udało i utarg będzie dobry, czego jak zawsze szczerze życzymy.

Nadzieję pokładamy też w dwóch kolejnych listopadowych jarmarkach, zwłaszcza że pogoda będzie sprzyjać. Czwartek pochmurny, na szczęście bez deszczu, w sobotę natomiast wyjrzy słońce i opadów - według synoptyków - również nie trzeba się obawiać.


Co u nas nowego
Niepokój o słowackiego klienta (galeria zdjęć)
Turystów z całej Polski i słowackich gości - a więc naszych głównych klientów - trochę na nasz jarmark w drugą lipcową sobotę przyjechało, niemniej o takiej ich liczbie, jak przed pandemią koronawirusa trudno marzyć. Wśród naszych kupców pojawiły się też pogłoski o możliwości ponownego zamknięcia granicy przez naszych południowych sąsiadów. Na razie na szczęście to tylko pogłoski.
Jarmark w lipcowym słońcu (galeria zdjęć)
Drugi czwartek lipca za nami. Pogoda znów się udała - pracowaliśmy w pięknym, lipcowym słońcu. To natomiast, czy dzień uśmiechnął się do naszych kupców - będzie wiadomo po podliczeniu dzisiejszych utargów, choć oczywiście na powrót do normalności i sytuacji sprzed pandemii długo nam jeszcze przyjdzie poczekać.
Kolejny jarmark w dobie pandemii (galeria zdjęć)
Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jarmark dziś całkiem spory. To jednak tylko pierwsze wrażenie, gdy dzisiejsze zdjęcia porówna się z tymi wykonanymi w pierwsze lipcowe soboty w ubiegłych latach.
^