Ładowanie...

Trzeci czwartek listopada (galeria zdjęć)

Trzeci czwartek listopada (galeria zdjęć)
Niewielu gości odwiedziło dziś nasz jarmark, rąk jednak kupcy nie załamują, dużo więcej spodziewając się po najbliższej sobocie.

Wielu z naszych handlujących pracuje w środy na targu w Jabłonce. Wczoraj - jak opowiadali - tamtejszy jarmark był bardzo udany, klienci zza naszej południowej granicy dopisali - głównie dlatego, że środa była na Słowacji dniem świątecznym. Dlatego tym bardziej liczą nasi kupcy na sobotę, nie narzekając na dzisiejszy brak klientów. W końcu czwartkowe jarmarki z sobotnimi równać się nie mogą.

Pogoda też ma być pojutrze znacznie lepsza niż ta dzisiejsza - synoptycy przewidują co prawda duże zachmurzenie, ale padać tak jak dziś nie powinno. Ma być też cieplej - termometry pokażą 6 stopni.


Co u nas nowego
Bez deszczu i z żołnierzami (galeria zdjęć)
Jutro - według kalendarza - pierwszy dzień jesieni, my natomiast z utęsknieniem wyczekujemy jesiennego sezonu handlowego.
Jesienny sezon za pasem (galeria zdjęć)
Coraz więcej na naszym jarmarku zniczy i wiązanek, co oznacza, że sezon jesienny zbliża się wielkimi krokami, a nasi goście myślą już o 1 listopada. Dziś znowu ich nie brakowało.
Słowaccy goście nie zawiedli (galeria zdjęć)
Dziś Matki Boskiej Bolesnej, patronki Słowacji, a więc święto u naszych południowych sąsiadów. I tak, jak się spodziewaliśmy, słowackich gości na naszym jarmarku naprawdę sporo.
^