Ładowanie...

Uśmiech spod parasola (galeria zdjęć)

Uśmiech spod parasola (galeria zdjęć)
Choć momentami lało jak z cebra, uśmiechów na naszym jarmarku dzisiaj nie zabrakło. Wreszcie doczekaliśmy się gości, również tych długo wyczekiwanych - zza naszej południowej granicy.

31 maja Słowacy złagodzili obostrzenia związane z podróżami. Według decyzji słowackiego Głównego Inspektora Sanitarnego, przyjeżdżać do nas i wracać bez konieczności odbywania kwarantanny mogą osoby zaszczepione dwiema dawkami Pfizera, Moderny i Astra Zeneki lub jedną - preparatu Johnson&Johnson. To jednak nie wszystko. Bez problemu odwiedzać nas mogą ci, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy przechorowali COVID-19, w końcu również ci, którzy nie spełniają powyższych warunków, ale po powrocie do kraju poddadzą się testowi i będzie on negatywny.

Poluzowanie dało efekty, słowaccy goście - choć jeszcze nie tak tłumnie, jak dawniej - przyjechali.

Liczymy, że z tygodnia na tydzień będzie ich coraz więcej, a jarmark znowu zatętni życiem.

Nasi kupcy serdecznie zapraszają na swoje stoiska, a my przypominamy, że po wielu miesiącach swoje podwoje wreszcie otworzyła „Czarna Owca”. Największa drewniana restauracja w Polsce znów zaprasza na pyszne dania.

Przypominamy, że jutro giełda samochodowa i połączone z nią tradycyjne niedzielne targi staroci.


Co u nas nowego
Sobota jak marzenie (galeria zdjęć)
Południowy parking pełny, ulicą Targową trudno przejść, goście polscy i słowaccy tak w głównych, jak i w bocznych alejkach. Jeżeli strasząca nas od rana pogoda psikusa nie spłata, to na przedostatnią majową sobotę nikt z naszych kupców nie powinien narzekać.
Dobra passa trwa (galeria zdjęć)
O odrabianiu strat poniesionych w czasie pandemii nikt z nas oczywiście nie marzy, niemniej nasz jarmark znowu - jak przed laty - tętni życiem.
Powrót do przeszłości (galeria zdjęć)
Alejki pełne gości, gwar, język słowacki mieszający się z polskim i korki przy wjeździe - nasz jarmark w drugą sobotę maja wreszcie taki, jak przed laty.
^