Ładowanie...

W oczekiwaniu na otwarcie granic (galeria zdjęć)

W oczekiwaniu na otwarcie granic (galeria zdjęć)
Skromny pod względem gości - przynajmniej przed południem - okazał się dla naszego jarmarku ostatni majowy czwartek.

Nasi kupcy powoli mają już dość braku swojego głównego, czyli słowackiego klienta. Dobry nastrój, który towarzyszył im jeszcze kilka tygodni temu, gdy po okresie ogólnonarodowej kwarantanny znów wyszli z domu i zaczęli pracować, stopniowo zaczyna ustępować znużeniu. Sporo więc narzekania na małe utargi, związane z ciągle zamkniętą z powodu pandemii koronawirusa południową granicą. Bez tego - jak mówią - to praca dla samej pracy, bo zyski żadne, polscy klienci braku słowackich nie zrekompensują.

Dziś na dodatek również rodzimych gości było przed południem niewielu, mamy jednak nadzieję, że do końca jarmarku będzie ich przybywać. Zwłaszcza, że zapowiadane przez synoptyków deszcze na razie Nowy Targ omijają, liczymy, że jeśli nadejdą, to już po naszej dzisiejszej pracy.


Co u nas nowego
Jarmark w lipcowym słońcu (galeria zdjęć)
Drugi czwartek lipca za nami. Pogoda znów się udała - pracowaliśmy w pięknym, lipcowym słońcu. To natomiast, czy dzień uśmiechnął się do naszych kupców - będzie wiadomo po podliczeniu dzisiejszych utargów, choć oczywiście na powrót do normalności i sytuacji sprzed pandemii długo nam jeszcze przyjdzie poczekać.
Kolejny jarmark w dobie pandemii (galeria zdjęć)
Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jarmark dziś całkiem spory. To jednak tylko pierwsze wrażenie, gdy dzisiejsze zdjęcia porówna się z tymi wykonanymi w pierwsze lipcowe soboty w ubiegłych latach.
Pierwsza letnia sobota (galeria zdjęć)
Gości w pierwszą sobotę kalendarzowego lata od rana na naszym jarmarku troszkę więcej niż w miniony czwartek, liczymy, że z biegiem dnia będzie ich przybywać.
^