30 do 0 dla hipermarketów
Swoi zapłacą 2 złote, obcy - 6 groszy - tak wyglądać będzie sprawiedliwość po nowotarsku, jeśli burmistrz przeforsuje swój projekt podniesienia miejskiej opłaty targowej na naszym jarmarku.
Na najbliższej sesji rada miasta podejmować będzie
uchwałę określającą wysokości stawek podatku od nieruchomości. Kwota za metr
kwadratowy budynków związanych z
prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie w przyszłym roku - według
projektu - 20,33 zł rocznie, czyli tyle samo, ile obecnie. Dzieląc to przez 350
dni - hipermarkety, dyskonty i inne „sieciówki” pracują zazwyczaj siedem dni w
tygodniu i wiele dni wolnego sobie nie robią - metr kwadratowy powierzchni
handlowej kosztować je będzie ok. 6 groszy. Nasi kupcy - jeśli propozycja
burmistrza przejdzie - zapłacą za metr 2 złote, czyli ponad 30-krotnie więcej.
Pożegnaliśmy maj, do kalendarzowego lata już niespełna trzy tygodnie, więc najpiękniejszy w Polsce jarmark z niecierpliwością wyczekuje gości, którzy na Podhale przyjadą spędzać swoje wakacje.
Choć pogoda w ostatnią majową sobotę spłatała brzydkiego psikusa, gości na najpiękniejszym polskim jarmarku nie brakowało. Jutro, podczas tradycyjnej, niedzielnej giełdy samochodowej, połączonej z mniejszym jarmarkiem i targami staroci, ma już być - jeśli wierzyć synoptykom - słonecznie, pokropić może tylko przelotnie.
Dziś najpiękniejszy polski jarmark obchodzi swoje 10. urodziny - oficjalne jego otwarcie nastąpiło 28 maja 2016 roku. Z okazji naszego jubileuszu targ utonął w balonach, były prezenty, niespodzianki, wyjątkowa atmosfera, a do tego piękna, słoneczna pogoda.