Ładowanie...

Charytatywny koncert dla Jana Klaga w "Czarnej Owcy" (galeria zdjęć)

Charytatywny koncert dla Jana Klaga w "Czarnej Owcy" (galeria zdjęć)
Prawie 30 tysięcy złotych - to bilans koncertu charytatywnego, zorganizowanego w środę w restauracji „Czarna Owca” na rzecz nowotarskiego urzędnika, Jana Klaga. Wystarczy na prawie 1,5 miesiąca rehabilitacji, ale to jeszcze nie koniec, bo niebawem kolejna akcja - tym razem internetowa skarbonka.

Przypomnijmy, geodeta i wieloletni urzędnik wydziału gospodarki nieruchomościami nowotarskiego magistratu jesienią ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi na zakopiance.

- Stan jego zdrowia się poprawia, ale rehabilitacja w Krakowie jest bardzo kosztowna, ponad 21 tysięcy złotych miesięcznie - mówi Witold Koperniak, szef Stowarzyszenia Motocyklowego „Zbóje z Gór Podhale”, które przez ok. 2 miesiące przygotowywało się do organizacji środowego koncertu. Warto nadmienić, że „Zbóje z Gór” mają już na swoim koncie zorganizowanych kilkanaście akcji charytatywnych.

Wypadło znakomicie - dla znanego i lubianego w mieście urzędnika zagrali Magda & Bogusław Ćwiertniowie, Beti & Bobass, Kumple Janosika, Ahaju Fusion Bolivia, CDN oraz Kudłaty Sound System.

Impreza, ze swadą prowadzona przez DJ Łysego, czyli Piotrka Chrobaka, która zakończyła się długo po północy, zgromadziła prawdziwe tłumy.

Na wysokości zadania stanęła też „Czarna Owca”, której właściciele zadbali o pyszny poczęstunek i przygotowanie zabawy z prawdziwą klasą. Dla gości - którzy chęć niesienia pomocy połączyli ze świetną zabawą pod sceną - nie zabrakło zaproszeń na kolację w restauracji, a także prezentów od przyjaciół - voucherów na baseny termalne „Gorący Potok” i ściankę wspinaczkową na nowotarskim basenie.

Ze skrzynek - ustawionych przy wejściu do restauracji, a także na uginającym się od wspaniałego jadła stole - wyciągnięto po koncercie dokładnie 29 tysięcy 750 zł. Oprócz pieniędzy znalazło się też mnóstwo kartek z życzeniami dla pana Jana.

Środowy koncert to nie koniec akcji na rzecz nowotarskiego urzędnika. „Zbóje z gór” już w przyszłym tygodniu zamierzają uruchomić internetową skarbonkę, pomóc będzie mógł każdy.

pd


Co u nas nowego
Ostatni kwietniowy czwartek (galeria zdjęć)
Jak zwykle w czwartek, zapraszamy do obejrzenia najnowszych, dzisiejszych zdjęć z naszego jarmarku.
Trzecia sobota kwietnia (galeria zdjęć)
Choć kwietniowa pogoda nas nie rozpieszcza, wiosenny sezon handlowy na naszym jarmarku trwa w najlepsze. Gości - zarówno rodzimych, jak i tych zza naszej południowej granicy - na najpiękniejszym polskim targowisku nie brakuje.
Słońca w bród, gości w bród (galeria zdjęć)
Pełne alejki, tłum przy ul. Targowej, język polski mieszający się ze słowackim - na drugą kwietniową sobotę nasi kupcy żalić się na pewno nie będą.
^