Ładowanie...

Tłusty czwartek na jarmarku (galeria zdjęć)

Tłusty czwartek na jarmarku (galeria zdjęć)
Pod względem klientów, o żadnej „tłustości” mówić nie sposób, ale tradycji stało się zadość. Pączków na naszym jarmarku dziś nie brakowało.

Alejki świeciły pustkami, samych kupców też mniej, ale to przecież żadna niespodzianka. Luty - jak powtarzają wszyscy na straganach - to miesiąc w roku najgorszy, i dobrze, że również najkrótszy. Do tego dzisiejsza aura, która też nie zachęcała - zwłaszcza klientów słowackich - do wyjazdu na drogi. Może - jeśli nie będzie sypać - lepsza będzie sobota, choć tak naprawdę to czekamy na wiosnę. Na szczęście do niej już nie tak daleko.

Powodów do narzekania nie mieli natomiast sprzedawcy pączków. Ot, choćby Roman Oleksy, który na co dzień serwuje nam pyszne drożdżówki, dziś zmienił asortyment i po godzinie 10 w wózku było już prawie pusto. W końcu tradycji, również na naszym placu, musiało stać się zadość.


Co u nas nowego
Jarmark wita w marcu (galeria zdjęć)
Pierwsza marcowa sobota i gości - jak można się było spodziewać - znacznie więcej niż w czwartek, na który nasi kupcy też nie narzekali.
Witamy wiosnę (galeria zdjęć)
Ostatni lutowy jarmark już w wiosennym słońcu i przy wiosennej temperaturze. Gości też coraz więcej.
Ostatnia sobota lutego (galeria zdjęć)
Jeszcze tylko jutrzejsza giełda samochodowa, potem jarmark czwartkowy i definitywnie żegnamy drugi zimowy miesiąc, czyli czas dla handlu „pod chmurką” nieciekawy. Wiosenny sezon handlowy tuż, tuż.
^