Ładowanie...

Smutny, słoneczny czwartek (galeria zdjęć)

Smutny, słoneczny czwartek (galeria zdjęć)
Gości na naszym jarmarku w przedostatni październikowy czwartek znów bardzo niewielu i tylko pogoda - prawdziwa złota polska jesień - poprawiała trochę nastroje.

W jarmarczne alejki mało kto zaglądał, a niewielki ruch koncentrował się - jak zresztą już do dawna w czasach pandemii - w głównej alei i przy ul. Targowej. Prawdziwe tu teraz zatrzęsienie kwiatów, wiązanek, zniczy - większego wyboru przed 1 listopada w Nowym Targu nie ma.

Z lepszych informacji, dotarła do nas ta, że jest szansa, iż - w związku z dramatyczną sytuacją naszych kupców - o połowę zmniejszona zostanie pobierana przez Miasto opłata targowa. Przypomnijmy, Stowarzyszenie Kupieckie „Nowa Targowica” wystąpiło kilka dni temu z prośbą do burmistrza i rady miasta o jej całkowite zawieszenie na listopad i grudzień. Wczoraj, podczas posiedzenia Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju RM burmistrz wystąpił natomiast z propozycją, by opłatę zmniejszyć o połowę, ale za to już do marca przyszłego roku. Ostatecznie o sprawie zdecyduje rada podczas listopadowej sesji.


Co u nas nowego
Pierwszy majowy czwartek (galeria zdjęć)
Tradycyjnie w czwartek zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z dzisiejszego jarmarku.
Pożegnanie kwietnia (galeria zdjęć)
Znów odwiedziło nas dzisiaj całkiem sporo - oczywiście, jak na czas pandemii - gości. Kolejny jarmark już w maju, nasi kupcy mają nadzieję, że będzie już tylko lepiej.
Ostatnia kwietniowa sobota (galeria zdjęć)
Gości na naszym jarmarku wreszcie trochę więcej, a wśród nich kilkoro sąsiadów zza naszej południowej granicy. Wraz z wiosną nieśmiało zaczyna się budzić nadzieja.
^