Ładowanie...

Niepokój o słowackiego klienta (galeria zdjęć)

Niepokój o słowackiego klienta (galeria zdjęć)
Turystów z całej Polski i słowackich gości - a więc naszych głównych klientów - trochę na nasz jarmark w drugą lipcową sobotę przyjechało, niemniej o takiej ich liczbie, jak przed pandemią koronawirusa trudno marzyć. Wśród naszych kupców pojawiły się też pogłoski o możliwości ponownego zamknięcia granicy przez naszych południowych sąsiadów. Na razie na szczęście to tylko pogłoski.

Plotki wzięły się stąd, że od wczoraj, od godziny 15, słowacka policja monitoruje wszystkie przejścia graniczne i kontroluje na nich ruch. Akcja ta jest przewidziana na 24 godziny, a więc potrwać ma do dziś do godziny 15.

Jak podaje słowacki dziennik SME - funkcjonariusze informują o obostrzeniach związanych z COVID-19 i monitorują ruch samochodowy. Na Słowacji w ostatnich dniach drastycznie wzrosła ilość zakażonych COVID-19, nieoficjalnie - jak podaje z kolei Tygodnik Podhalański - myśli się o ewentualnym przywróceniu kontroli granicznych.

O zamykaniu granic na razie nikt jednak nie mówi.


Co u nas nowego
Wakacje na półmetku (galeria zdjęć)
Piękną pogodą przywitał nas pierwszy dzień sierpnia. Gości na naszym jarmarku więcej niż w miniony czwartek, liczymy, że z biegiem dnia jeszcze ich przybędzie.
Słoneczne pożegnanie z lipcem (galeria zdjęć)
Przy pięknej, słonecznej pogodzie pracowaliśmy podczas ostatniego lipcowego jarmarku.
Ostatnia sobota lipca (galeria zdjęć)
Piękną, słoneczną pogodą przywitała gości naszego jarmarku ostatnia lipcowa sobota.
^