Ładowanie...

W oczekiwaniu na Słowaków (galeria zdjęć)

W oczekiwaniu na Słowaków (galeria zdjęć)
Na razie zaledwie kilku gości ze Słowacji, ale kto wie, czy już niebawem nie będzie ich znacznie więcej.

Dawnych naszych głównych klientów, czyli tych zza południowej granicy, w ostatni majowy czwartek wciąż na jarmarku niewielu, niemniej być może już 31 maja Słowacy otworzą swoje granice. To na razie wiadomość nieoficjalna, bowiem ostateczna decyzja należeć będzie do słowackiego Głównego Inspektora Sanitarnego. Ta zapaść powinna już jutro i jeśli będzie pozytywna, to być może wreszcie doczekamy się odwiedzin naszych sąsiadów. Ci pojedynczy, których spotykamy na naszym placu, to głównie osoby już dwukrotnie zaszczepione przeciw COVID-19. W rozmowach nie ukrywają, że stęsknili się już za stałymi wizytami na nowotarskim jarmarku i są przekonani, że po otwarciu granic ich rodaków na nim nie zabraknie.

Serdecznie tego naszym kupcom życzymy i - tradycyjnie w czwartek - zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z naszego jarmarku. Pogoda nam dziś dopisywała, więc gości całkiem sporo. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny jarmark w sobotę oraz na tradycyjną, niedzielną giełdę samochodową, połączoną z targami staroci.


Co u nas nowego
Sobota jak marzenie (galeria zdjęć)
Południowy parking pełny, ulicą Targową trudno przejść, goście polscy i słowaccy tak w głównych, jak i w bocznych alejkach. Jeżeli strasząca nas od rana pogoda psikusa nie spłata, to na przedostatnią majową sobotę nikt z naszych kupców nie powinien narzekać.
Dobra passa trwa (galeria zdjęć)
O odrabianiu strat poniesionych w czasie pandemii nikt z nas oczywiście nie marzy, niemniej nasz jarmark znowu - jak przed laty - tętni życiem.
Powrót do przeszłości (galeria zdjęć)
Alejki pełne gości, gwar, język słowacki mieszający się z polskim i korki przy wjeździe - nasz jarmark w drugą sobotę maja wreszcie taki, jak przed laty.
^